---
title: "Make vs Zapier vs n8n: Kompletní srovnání automatizačních nástrojů pro české firmy v roce 2026"
description: "Detailní srovnání Make, Zapier a n8n pro automatizaci firemních procesů. Ceny, funkce, praktické příklady pro české firmy a jasná doporučení."
image: "https://beast.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/biztools_cz/articles/ai-article-6OF8G72dUEJ7.webp"
---

![Make vs Zapier vs n8n: Kompletní srovnání automatizačních nástrojů pro české firmy v roce 2026](https://beast.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/biztools_cz/articles/ai-article-6OF8G72dUEJ7.webp)

 ###   Obsah článku 

 ### Rychlé akce

  # Make vs [Zapier](/articles/jak-automatizovat-e-shop-pomoci-zapier) vs n8n: Kompletní srovnání automatizačních nástrojů pro české firmy v roce 2026

Automatizace firemních procesů už není luxusem velkých korporací — stala se nutností pro každou firmu, která chce zůstat konkurenceschopná. V tomto článku detailně porovnáme tři nejpopulárnější automatizační nástroje: **Make** (dříve Integromat), **Zapier** a **n8n**. Zjistíte, který nástroj je nejlepší pro vaši českou firmu.

## Proč automatizovat firemní procesy v roce 2026

České firmy čelí rostoucím nákladům na práci, nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců a tlaku na efektivitu. Automatizace řeší tyto výzvy několika způsoby:

### Úspora času a nákladů

- **Eliminace manuální práce**: Automatické přenášení dat mezi systémy ušetří hodiny týdně
- **Snížení chybovosti**: Lidské chyby při kopírování dat klesnou na minimum
- **Rychlejší reakce**: Automatické notifikace a akce v reálném čase

### Praktické přínosy pro české firmy

- **Compliance s GDPR**: Automatické mazání osobních dat po uplynutí lhůt
- **Integrace s českými systémy**: Propojení s Pohoda, Money S3, Helios
- **DPH reporting**: Automatické generování přehledů pro finanční úřad
- **Fakturace**: Propojení e-shopu s účetním systémem

Podle průzkumu Czech ICT Alliance využívá automatizaci již **67% českých firem** s více než 50 zaměstnanci, zatímco u menších firem je to pouze 23%.

## Make (dříve Integromat) — detailní recenze

**Make** je vizuální platforma pro automatizaci, která vznikla v České republice. Díky tomu má výbornou podporu pro lokální trh a české aplikace.

### Cenové plány Make

- **Free**: Zdarma — 1 000 operací měsíčně
- **Core**: 220 Kč/měsíc — 10 000 operací
- **Pro**: 390 Kč/měsíc — 40 000 operací
- **Teams**: 685 Kč/měsíc — 80 000 operací
- **Enterprise**: Na vyžádání — neomezené operace

### Klíčové funkce Make

**Vizuální editor workflow**

- Drag &amp; drop rozhraní s uzly a spojeními
- Živé testování scénářů během tvorby
- Podrobné logování každého kroku

**Pokročilé funkce**

- **Podmíněné větvení**: If/Then logika s více cestami
- **Iterátory a agregátory**: Zpracování seznamů a hromadných dat
- **Error handling**: Automatické opakování při chybách
- **Webhooks**: Okamžité spouštění při událostech

### Integrace s českými systémy

Make má přímé konektory pro:

- **Pohoda**: Kompletní API integrace
- **Shoptet**: E-shop automatizace
- **Česká pošta API**: Sledování zásilek
- **Fio banka**: Bankovní výpisy

### Výhody Make

✅ České kořeny — lepší podpora lokálního trhu  
✅ Intuitivní vizuální rozhraní  
✅ Silné možnosti podmíněné logiky  
✅ Dobrý poměr cena/výkon  
✅ Aktivní česká komunita

### Nevýhody Make

❌ Menší počet integrací než Zapier  
❌ Strmější learning curve pro začátečníky  
❌ Omezené možnosti customizace UI

## Zapier — detailní recenze

**Zapier** je americký gigant v oblasti automatizace s největším počtem integrací na trhu. Je ideální pro firmy používající především mezinárodní SaaS aplikace.

### Cenové plány Zapier

- **Free**: Zdarma — 100 úkolů měsíčně, 5 Zapů
- **Starter**: 490 Kč/měsíc — 750 úkolů, 20 Zapů
- **Professional**: 1 225 Kč/měsíc — 2 000 úkolů, neomezené Zapy
- **Team**: 2 450 Kč/měsíc — 50 000 úkolů, týmové funkce
- **Company**: 12 250 Kč/měsíc — 100 000 úkolů, enterprise funkce

### Klíčové funkce Zapier

**Jednoduchost použití**

- Trigger → Action model
- Průvodce nastavením krok za krokem
- Předpřipravené šablony pro běžné scénáře

**Rozsáhlá knihovna integrací**

- **7 000+ aplikací** v katalogu
- Pravidelné přidávání nových konektorů
- Beta verze nových integrací

### Pokročilé funkce

- **Multi-step Zaps**: Řetězení více akcí
- **Paths**: Podmíněné větvení workflow
- **Filters**: Filtrování dat před zpracováním
- **Formatter**: Transformace dat (datum, text, čísla)

### Integrace relevantní pro české firmy

- **Gmail + Pohoda**: Automatické vytváření faktur z emailů
- **Shopify + Zásilkovna**: Automatické generování štítků
- **Typeform + Pipedrive**: Lead management
- **Slack + Trello**: Projektové řízení

### Výhody Zapier

✅ Největší počet integrací na trhu  
✅ Velmi jednoduché použití  
✅ Spolehlivá infrastruktura  
✅ Rozsáhlá dokumentace a komunita  
✅ Pokročilé enterprise funkce

### Nevýhody Zapier

❌ Vyšší cena při větším objemu  
❌ Omezené možnosti komplexní logiky  
❌ Méně české lokalizace  
❌ Závislost na americké infrastruktuře

## n8n — detailní recenze

**n8n** je open-source automatizační platforma, která nabízí maximální flexibilitu a kontrolu nad daty. Ideální pro technicky zdatné týmy a firmy s vysokými nároky na bezpečnost.

### Cenové plány n8n

- **Self-hosted**: Zdarma — neomezené použití (vlastní server)
- **Cloud Starter**: 590 Kč/měsíc — 2 500 execucí
- **Cloud Pro**: 1 470 Kč/měsíc — 10 000 execucí
- **Enterprise**: Na vyžádání — neomezené + podpora

### Klíčové funkce n8n

**Open-source výhody**

- Kompletní kontrola nad kódem
- Možnost úprav a rozšíření
- Žádná vendor lock-in závislost
- Vlastní hosting dat

**Pokročilé technické možnosti**

- **JavaScript expressions**: Vlastní logika v kódu
- **Custom nodes**: Vytváření vlastních konektorů
- **API-first přístup**: RESTful a GraphQL podpora
- **Database integrace**: Přímé propojení s PostgreSQL, MySQL

### Self-hosting vs Cloud

**Self-hosted výhody:**

- Úplná kontrola nad daty
- Žádné měsíční poplatky
- Customizace podle potřeb
- GDPR compliance na 100%

**Cloud výhody:**

- Žádná správa infrastruktury
- Automatické aktualizace
- Záloha a monitoring
- Technická podpora

### Integrace a konektory

n8n má **400+ předpřipravených nodes** včetně:

- **Standardní aplikace**: Google Workspace, Microsoft 365
- **CRM systémy**: HubSpot, Salesforce, Pipedrive
- **E-commerce**: WooCommerce, Shopify, PrestaShop
- **České systémy**: Možnost vytvoření custom nodes

### Výhody n8n

✅ Kompletně zdarma při self-hostingu  
✅ Maximální flexibilita a customizace  
✅ Žádná omezení počtu operací  
✅ Plná kontrola nad daty (GDPR friendly)  
✅ Aktivní open-source komunita

### Nevýhody n8n

❌ Vyžaduje technické znalosti  
❌ Nutnost správy vlastní infrastruktury  
❌ Menší počet předpřipravených integrací  
❌ Omezená grafická dokumentace

## Srovnávací tabulka — Make vs [Zapier vs](/articles/zapier-vs-n8n-2026-automatizace-workflow-srovnani) n8n

KritériumMakeZapiern8n**Cena (nejnižší placený plán)**220 Kč/měsíc490 Kč/měsíc590 Kč/měsíc (cloud)**Free verze operace**1 000/měsíc100/měsícNeomezené (self-hosted)**Počet integrací**1 500+7 000+400+**Vizuální editor**⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐**Složitost workflow**⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐**Česká lokalizace**⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐**Technická náročnost**StředníNízkáVysoká**GDPR compliance**⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐**Podpora češtiny**AnoNeČástečně**Error handling**⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐## 5 praktických scénářů automatizace pro českou firmu

### 1. Automatizace fakturace v e-shopu

**Scénář**: Při každé objednávce v e-shopu se automaticky vytvoří faktura v účetním systému a odešle zákazníkovi.

**Make řešení:**

```
Shoptet webhook → Pohoda API → Gmail

```

- **Náklady**: ~300 operací/den = Core plán (220 Kč/měsíc)
- **Čas implementace**: 2-3 hodiny
- **ROI**: Úspora 15 hodin týdně administrativy

**Zapier řešení:**

```
Shopify → QuickBooks → Gmail

```

- **Náklady**: Professional plán (1 225 Kč/měsíc)
- **Výhoda**: Předpřipravené šablony

**n8n řešení:**

```
Webhook → Custom Pohoda node → SMTP

```

- **Náklady**: Zdarma (self-hosted)
- **Nevýhoda**: Nutnost vytvoření custom Pohoda konektoru

### 2. Lead management z kontaktního formuláře

**Scénář**: Kontakty z webového formuláře se automaticky ukládají do CRM, přiřazují obchodníkovi a odesílá se uvítací email.

**Implementace ve všech nástrojích:**

- **Make**: Typeform → Pipedrive → Mailchimp (220 Kč/měsíc)
- **Zapier**: Gravity Forms → HubSpot → Gmail (490 Kč/měsíc)
- **n8n**: Webhook → PostgreSQL → SMTP (zdarma)

**Doporučení**: Make pro střední firmy, [n8n pro](/articles/jak-nastavit-n8n-pro-automatizaci-e-shopu) IT firmy s vlastním vývojem.

### 3. Automatické sledování zásilek

**Scénář**: Po odeslání objednávky se zákazník automaticky informuje o sledovacím čísle a průběhu doručení.

**Český specifický workflow:**

```
E-shop → Zásilkovna API → SMS brána → Email

```

**Nejlepší řešení**: Make díky přímé integraci s Českou poštou a Zásilkovnou.

### 4. Synchronizace skladových zásob

**Scénář**: Synchronizace stavu skladů mezi e-shopem, účetním systémem a marketplace (Alza, Mall.cz).

**Komplexní workflow:**

- Pohoda (master) → Shoptet → Heureka → Mall.cz
- **Frekvence**: Každých 15 minut
- **Volume**: ~2 000 operací denně

**Doporučené řešení**: Make Pro plán pro střední objemy, n8n pro vysoké objemy.

### 5. Automatizace HR procesů

**Scénář**: Onboarding nových zaměstnanců — vytvoření účtů, přístupů, odeslání dokumentů.

**Workflow:**

```
HR systém → Google Workspace → Slack → DocuSign → Attendance systém

```

**Náklady srovnání:**

- **Make**: Teams plán (685 Kč/měsíc)
- **Zapier**: Professional (1 225 Kč/měsíc)
- **n8n**: Cloud Pro (1 470 Kč/měsíc) nebo zdarma self-hosted

## Doporučení: kdy který nástroj použít

### Make — nejlepší pro střední české firmy

**Ideální pro:**

- Firmy 20-200 zaměstnanců
- Kombinace českých a mezinárodních systémů
- Potřeba vizuálního workflow designu
- Rozpočet 200-1 000 Kč/měsíc

**Typické use cases:**

- E-commerce automatizace
- Účetní integrace s Pohoda/Money S3
- Marketing automation
- Zákaznický servis

### Zapier — nejlepší pro mezinárodní firmy

**Ideální pro:**

- Firmy používající primárně americké SaaS
- Rychlá implementace bez IT týmu
- Potřeba velkého počtu integrací
- Rozpočet 500-2 500 Kč/měsíc

**Typické use cases:**

- SaaS aplikace integrace
- Marketing a sales automatizace
- Projektové řízení
- Mezinárodní e-commerce

### n8n — nejlepší pro technické firmy

**Ideální pro:**

- IT firmy s vlastním dev týmem
- Vysoké nároky na bezpečnost dat
- Potřeba custom integrací
- Rozpočet 0-1 500 Kč/měsíc (+ server náklady)

**Typické use cases:**

- Komplexní enterprise automatizace
- Custom API integrace
- Data processing pipelines
- GDPR-critical aplikace

### Rozhodovací matice podle velikosti firmy

Velikost firmy1. volba2. volbaDůvod**1-10 zaměstnanců**Zapier Free/StarterMake CoreJednoduchost implementace**10-50 zaměstnanců**Make Core/ProZapier ProfessionalPoměr cena/výkon**50-200 zaměstnanců**Make Teamsn8n Cloud ProŠkálovatelnost**200+ zaměstnanců**n8n EnterpriseMake EnterpriseCustom požadavky## FAQ — často kladené otázky

### Který nástroj je nejlevnější pro malou firmu?

Pro malé firmy je **nejlevnější n8n při self-hostingu** (zdarma), ale vyžaduje technické znalosti. Pro netechnické týmy je **Make Core** (220 Kč/měsíc) nejlepší poměr cena/výkon.

### Můžu kombinovat více nástrojů současně?

Ano, mnoho firem kombinuje nástroje podle potřeb. Například **Make pro české integrace + Zapier pro americké SaaS**. Pozor ale na duplicitní náklady a složitost správy.

### Který nástroj má nejlepší podporu češtiny?

**Make má nejlepší českou lokalizaci** — rozhraní v češtině, česká dokumentace a local support. Zapier a n8n jsou primárně v angličtině.

### Je bezpečné posílat firemní data přes tyto služby?

Všechny tři nástroje jsou **GDPR compliant** a používají šifrování. Pro maximální bezpečnost doporučujeme **n8n self-hosted** nebo **Make s evropskými servery**.

### Kolik času zabere implementace automatizace?

- **Jednoduchý workflow**: 1-2 hodiny (všechny nástroje)
- **Střední složitost**: 1-2 dny (Make, Zapier), 3-5 dnů (n8n)
- **Komplexní systém**: 1-2 týdny (Make), 2-3 týdny (Zapier), 1-2 měsíce (n8n)

### Který nástroj má nejrychlejší podporu?

**Make má nejrychlejší podporu pro české zákazníky** (odpověď do 4 hodin). Zapier má kvalitní ale pomalejší podporu. n8n spoléhá primárně na komunitu.

### Můžu migrovat mezi nástroji?

Migrace je možná, ale **není triviální**. Každý nástroj má vlastní logiku a API. Počítejte s přeprogramováním 70-90% workflow při migraci.

### Který nástroj je nejstabilnější?

**Zapier má nejvyšší uptime** (99.9%+) díky robustní infrastruktuře. Make má také vysokou spolehlivost. n8n závisí na kvalitě vašeho hostingu.

## Závěr: Správná volba automatizačního [nástroje pro](/articles/nejlepsi-nastroje-pro-automatizaci-e-shopu-2026) vaši firmu

Výběr mezi Make, Zapier a n8n závisí na specifických potřebách vaší firmy. Zde je naše finální doporučení:

### Pro většinu českých firem doporučujeme Make

- **Výborný poměr cena/výkon**
- **Silná podpora českých systémů**
- **Intuitivní vizuální rozhraní**
- **Rozumné ceny pro střední objemy**

### Zapier volte pro mezinárodní expansion

- Pokud plánujete růst do zahraničí
- Používáte primárně americké SaaS nástroje
- Potřebujete rychlou implementaci bez IT týmu

### n8n pro technicky zdatné týmy

- Máte vlastní IT tým nebo vývojáře
- Vysoké nároky na bezpečnost a GDPR
- Potřebujete custom integrace
- Chcete minimalizovat dlouhodobé náklady

**Náš tip**: Začněte s **Make Core plánem** (220 Kč/měsíc) a otestujte si automatizaci na 2-3 základních procesech. Po získání zkušeností můžete vyhodnotit, zda potřebujete přejít na pokročilejší nástroj nebo vyšší plán.

Automatizace není jen o technologii — je to o **transformaci způsobu práce**. Správně implementovaná automatizace může ušetřit vaší firmě stovky hodin ročně a výrazně zvýšit produktivitu týmu.

Začněte dnes a uvidíte první výsledky už za týden!

####  📥 Stáhněte si: Akční checklist PDF 

 Praktický PDF checklist s konkrétními kroky pro implementaci toho, co jste se naučili v článku.

- Tisknutelný checklist krok za krokem
- Bonusové tipy a zdroje
- Odkazy na doporučené nástroje

  PDF vám pošleme na email + týdenní novinky o AI. Odhlásit se můžete kdykoliv.

 ${downloadButton} 

 &#96;; // Track conversion if (window.dataLayer) { window.dataLayer.push({ 'event': 'content_upgrade_conversion', 'lead_magnet': leadMagnet, 'article_slug': articleSlug, 'has_download_url': !!data.pdf_url }); } if (typeof fbq !== 'undefined') { fbq('track', 'Lead', { content_name: 'Content Upgrade PDF', content_category: 'Article Lead Magnet' }); } } else { throw new Error(data.message &#124;&#124; 'Chyba při odesílání'); } } catch (error) { console.error('[Content Upgrade] Error:', error); submitBtn.disabled = false; submitBtn.textContent = originalText; alert(error.message &#124;&#124; 'Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu.'); if (window.dataLayer) { window.dataLayer.push({ 'event': 'content_upgrade_error', 'error': error.message }); } } }); }); })();    

### Tým BizTools.cz

Specializujeme se na praktické recenze a srovnání business softwaru

  Publikováno 5. 8. 2026 

  Sdílejte článek: [  Twitter ](https://twitter.com/intent/tweet?url=https%3A%2F%2Fbiztools.cz%2Farticles%2Fmake-vs-zapier-vs-n8n-kompletni-srovnani-automatizacnich-nastroju-pro-ceske-firmy-v-roce-2026&text=Make+vs+Zapier+vs+n8n%3A+Kompletn%C3%AD+srovn%C3%A1n%C3%AD+automatiza%C4%8Dn%C3%ADch+n%C3%A1stroj%C5%AF+pro+%C4%8Desk%C3%A9+firmy+v+roce+2026) [  Facebook ](https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https%3A%2F%2Fbiztools.cz%2Farticles%2Fmake-vs-zapier-vs-n8n-kompletni-srovnani-automatizacnich-nastroju-pro-ceske-firmy-v-roce-2026)  

### Co dál po přečtení?

Rozšiřte si znalosti o business softwaru a praktických tipech pro podnikatele.

 [ 🔧 Související nástroje ](https://biztools.cz/tools?search=Make+vs+Zapier+vs+n8n%3A+Kompletn%C3%AD+srovn%C3%A1n%C3%AD+automatiza%C4%8Dn%C3%ADch+n%C3%A1stroj%C5%AF+pro+%C4%8Desk%C3%A9+firmy+v+roce+2026) [ 💡 Nástroje v kategorii ](https://biztools.cz/tools?category=automatizace) [ 📚 Další články ](https://biztools.cz/articles) 

### Chcete víc? Pokročilé AI tipy pro profesionály

Navštivte AIčko.cz pro AI tipy zaměřené na business, automatizaci a produktivitu.

 [ Přejít na AIčko.cz  ](https://aicko.cz)

```json
{
        "@context": "https://schema.org",
        "@type": "WebSite",
        "name": "BizTools.cz",
        "alternateName": "biztools.cz",
        "url": "https://biztools.cz",
        "description": "Přehled nejlepšího software pro české podnikatele — srovnáno, otestováno, doporučeno",
        "inLanguage": "cs",
        "potentialAction": {
            "@type": "SearchAction",
            "target": {
                "@type": "EntryPoint",
                "urlTemplate": "https://biztools.cz/search?q={search_term_string}"
            },
            "query-input": {
                "@type": "PropertyValueSpecification",
                "valueRequired": true,
                "valueName": "search_term_string"
            }
        },
        "publisher": {
            "@type": "Organization",
            "name": "BizTools.cz",
            "url": "https://biztools.cz",
            "logo": {
                "@type": "ImageObject",
                "url": "https://biztools.cz/images/biztools_logo.png"
            }
        }
    }
{
    "@context": "https://schema.org",
    "@type": "Article",
    "headline": "Make vs Zapier vs n8n: Kompletní srovnání automatizačních nástrojů pro české firmy v roce 2026",
    "description": "Detailní srovnání Make, Zapier a n8n pro automatizaci firemních procesů. Ceny, funkce, praktické příklady pro české firmy a jasná doporučení.",
    "author": {
        "@type": "Organization",
        "name": "BizTools.cz",
        "url": "https://biztools.cz"
    },
    "publisher": {
        "@type": "Organization",
        "name": "BizTools.cz",
        "url": "https://biztools.cz",
        "logo": {
            "@type": "ImageObject",
            "url": "https://biztools.cz/images/biztools_logo.png"
        }
    },
    "datePublished": "2026-08-05T00:00:00+02:00",
    "dateModified": "2026-11-05T09:00:05+01:00",
    "mainEntityOfPage": {
        "@type": "WebPage",
        "@id": "https://biztools.cz/articles/make-vs-zapier-vs-n8n-kompletni-srovnani-automatizacnich-nastroju-pro-ceske-firmy-v-roce-2026"
    },
    "image": {
        "@type": "ImageObject",
        "url": "https://beast.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/biztools_cz/articles/ai-article-6OF8G72dUEJ7.webp",
        "width": 1200,
        "height": 630
    },
    "articleSection": "automatizace",
    "wordCount": 2288,
    "timeRequired": "PT12M",
    "inLanguage": "cs"
}
{
    "@context": "https://schema.org",
    "@type": "BreadcrumbList",
    "itemListElement": [
        {
            "@type": "ListItem",
            "position": 1,
            "name": "Domů",
            "item": "https://biztools.cz"
        },
        {
            "@type": "ListItem",
            "position": 2,
            "name": "Články",
            "item": "https://biztools.cz/articles"
        },
        {
            "@type": "ListItem",
            "position": 3,
            "name": "Make vs Zapier vs n8n: Kompletní srovnání automatizačních nástrojů pro české firmy v roce 2026",
            "item": "https://biztools.cz/articles/make-vs-zapier-vs-n8n-kompletni-srovnani-automatizacnich-nastroju-pro-ceske-firmy-v-roce-2026"
        }
    ]
}
{
    "@context": "https://schema.org",
    "@type": "FAQPage",
    "mainEntity": [
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Který nástroj je nejlevnější pro malou firmu?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Pro malé firmy je nejlevnější n8n při self-hostingu (zdarma), ale vyžaduje technické znalosti. Pro netechnické týmy je Make Core (220 Kč/měsíc) nejlepší poměr cena/výkon."
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Můžu kombinovat více nástrojů současně?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Ano, mnoho firem kombinuje nástroje podle potřeb. Například Make pro české integrace + Zapier pro americké SaaS. Pozor ale na duplicitní náklady a složitost správy."
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Který nástroj má nejlepší podporu češtiny?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Make má nejlepší českou lokalizaci — rozhraní v češtině, česká dokumentace a local support. Zapier a n8n jsou primárně v angličtině."
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Je bezpečné posílat firemní data přes tyto služby?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Všechny tři nástroje jsou GDPR compliant a používají šifrování. Pro maximální bezpečnost doporučujeme n8n self-hosted nebo Make s evropskými servery."
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Kolik času zabere implementace automatizace?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Jednoduchý workflow: 1-2 hodiny (všechny nástroje) Střední složitost: 1-2 dny (Make, Zapier), 3-5 dnů (n8n) Komplexní systém: 1-2 týdny (Make), 2-3 týdny (Zapier), 1-2 měsíce (n8n)"
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Který nástroj má nejrychlejší podporu?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Make má nejrychlejší podporu pro české zákazníky (odpověď do 4 hodin). Zapier má kvalitní ale pomalejší podporu. n8n spoléhá primárně na komunitu."
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Můžu migrovat mezi nástroji?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Migrace je možná, ale není triviální. Každý nástroj má vlastní logiku a API. Počítejte s přeprogramováním 70-90% workflow při migraci."
            }
        },
        {
            "@type": "Question",
            "name": "Který nástroj je nejstabilnější?",
            "acceptedAnswer": {
                "@type": "Answer",
                "text": "Zapier má nejvyšší uptime (99.9%+) díky robustní infrastruktuře. Make má také vysokou spolehlivost. n8n závisí na kvalitě vašeho hostingu."
            }
        }
    ]
}
```
